Головна » Матеріали » Анодування алюмінію

Анодування алюмінію

Анодування алюмінію – це електрохімічний процес, який перетворює поверхню в декоративну, міцну, стійку до корозії плівку з оксиду алюмінію Al₂O₃. Також анодуванню піддаються й інші метали. Наприклад, титан чи магній. Але алюміній підходить для цього ідеально.

Плівка, що утворюється в процесі, є частиною поверхні. Тому вона не відшаровується та не відривається. Плівка має однакові й рівномірні структуру та текстуру. Тому анодований алюміній завжди виглядає гарніше, ніж фарбований порошковою фарбою чи іншим методом.

Для чого потрібне анодування алюмінію? Що це дає

  1. Анодування зміцнює поверхню. Щоб не було подряпин, сколів, нерівностей
  2. Захищає деталь від стирання, інших механічних пошкоджень. Щоб вона служила довше
  3. Прикрашає. Анодування – це саме красиве, міцне та надійне декоративне покриття
  4. Надає захист від хімічного впливу. Щоб вода, вітер, сонце, кислоти та інші агресивні речовини не нищили виріб
  5. Змінює електропровідність поверхні
  6. Захищає від корозії

Як робиться анодування алюмінію

Деталі занурюються у ванну з хімреактивом, який виконує функцію електроліту. Потім пропускається електричний струм. Алюмінієва деталь стає анодом, а стінка ванни (або спеціальний пристрій) – катодом. Тому процес й називається “анодуванням”.

Іони кисню вивільняються з електроліту та рухаються в бік аноду – алюмінієвої деталі. Вони з’єднуються з атомами алюмінію на поверхні деталі, утворюючи оксидну плівку.

Від чого залежить якість анодування алюмінію

  1. Від якості та складу електроліту
  2. Від обладнання, в якому проходить анодування
  3. Від контролю часу та параметрів плівки
  4. Від досвіду та майстерності майстрів

Види анодування алюмінію

Безколірне анодування – нанесення на поверхню захисної плівки природного кольору. Зберігається металічний блиск, відтінок залежить від типу сплаву. Потрібне для захисту поверхні деталі.

Кольорове анодування – те саме, що й безколірне, але з додаванням барвнику. Теж добре захищає поверхню виробу. Але ще й надає йому естетичний зовнішній вигляд. Найкращий метод пофарбування. На відміну від інших технологій, кольорове анодування дозволяє нанести фарбу рівномірним шаром, без патьоків чи інших дефектів.

Чорне анодування – різновид кольорового анодування але з використанням тільки барвнику чорного кольору. Найбільш популярний вид. Дозволяє привести всі деталі до одного зразку. Чорній колір однаково виглядає на всіх типах алюмінієвих сплавів.

Тверде анодування алюмінію – нарощування на поверхні деталі товстого захисного шару з оксидної плівки. Дає найкращий захист від будь-яких чинників зовнішнього середовища. Деталі стають витривалими.

Догори